4-2 مهر 1398
مصلی امام خمینی (ره)

589x96 fa

syndicate

twitter
telegram
instagram
Tamasha
aparat
mpharma
شنبه, 24 آذر 1397 12:02

پوستر ایران فارما 2019 رونمایی شد

Rate this item
(0 votes)

 مراسم رونمایی از پوستر ایران فارما 2019با حضور رییس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران؛ معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرکل روابط عمومی و سخنگوی سازمان غذا و دارو؛ رییس بنیاد فرهنگی مصلای امام خمینی؛ مدیر روابط عمومی مصلی،اعضای هیئت مدیره سندیکا،دکتر جعفر میرفخرایی، مدیرعاملان و نمایندگان شرکت های دارویی، عصر دوشنبه نوزدهم آذر ماه در ساختمان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

دکتر مرتضی خیر آبادی عضو هیات مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران که اجرای این برنامه را برعهده داشت ضمن اینکه دکتر احمد شیبانی را نماد مقاومت داروسازان ایرانی در برابر تحریم ها دانست؛ تولید 97 درصدی دارو را یک موفقیت بزرگ اما ناشناخته دانست.

در ادامه دکتر احمد شیبانی رییس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران با بیان اینکه علیرغم تحریم ها خیلی از شرکت ها در نمایشگاه بین المللی ایران فارما 2018 شرکت داشته اند گفت: دارو با جان انسان ها گره خورده است و ما این امید را داریم که بتوانیم از تحریم ها همچون سالهای گذشته عبور کنیم و در نزد مردم سربلند باشیم.

دکتر شیبانی، نمایشگاه ایران فارما را پیشانی فعالیت های دارویی کشور دانست و ادامه داد: اگر صنعت داروسازی و تولید 97 درصدی دارو نبود این روزها در زمان تحریم در شرایط بسیار سختی قرار می گرفتیم.

وی ادامه داد: نمایشگاه چهارم ایران فارما با حضور 500 شرکت داخلی و خارجی برگزار شد و علیرغم تحریم 140 شرکت خارجی حضور فعال داشتند که این مهم نشان از بی اثری تحریم های آمریکا بوده است.

دکتر احمد شیبانی همچنین از بازدید بیش از 30 هزار نفر از نمایشگاه ایران فارما خبر داد و گفت: در این میان باید از مسئولان مصلای امام خمینی هم تشکر و قدردانی کنم که این نمایشگاه برگزار شد؛ بدون اینکه کوچکترین مشکلی و بی نظمی در آن به وجود بیاید.

رییس سندیکای صاحبان صنایع داروها انسانی ایران با اشاره به برگزاری دو پاویون هند و چین در نمایشگاه چهارم گفت: دو کشور چین و هند بیشترین همکاری را با ایران در صنعت داروسازی دارند و یکی از اتفاق های خوب در مراسم اختتامیه ایران فارما 2018 اعلام رضایت نمایندگان کشورهای مختلف در این نمایشگاه و اعلام آمادگی شان برای ایران فارما 2019 بود.

دکتر شیبانی همچنین حضور 6 هیات رسمی، ادرای و تجاری از کشورهای اروپایی را از دیگر موارد مهم نمایشگاه چهارم ایران فارما دانست و اضافه کرد: امسال 35 هزار متر فضا داشتیم که امیدواریم این فضای نمایشگاهی سال آینده بیشتر شود .

رییس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران در ادامه با بیان اینکه صنعت داروسازی توانسته در عرضه دارو بسیار موفق باشد، نمایشگاه ایران فارما را محلی برای اطلاع رسانی درباره این موفقیت به دنیا برشمرد و گفت: از هر پنج قاره در نمایشگاه ایران فارما شرکت کرده بودند و این حضور، نمایشگاه ایران فارما را به یک CPHI مهم تبدیل کرده است.

دکتر احمد شیبانی در پایان صحبت های خود خواستار انعکاس اخبار دارویی ایران شد و گفت: در سال 1357 برای دارو 570 میلیون دلار ارز لازم داشتیم و اگر امروز تولید دارو و طرح ژنتیک را نداشتیم با این وضعیت ارز و افزایش جمعیت به هیچ وجه نمی توانستیم دارو را تامین کنیم.

دکتر مهرشادکاظمی، معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هم در ادامه نشست با بیان اینکه سازمان ها و نهادهای مختلفی در برگزاری نمایشگاه ایران فارما و نمایشگاه تخصصی کتاب همراهی کرده اند، گفت: نمایشگاه کتاب ایران فارما یکی از تخصصی ترین نمایشگاه هایی است که وزارت ارشاد برگزار می کند و مورد تاکید مسئولین وزارت ارشاد است و موفقیت آن باعث شده تا این نمایشگاه الگویی برای برگزاری نمایشگاه های تخصصی در زمینه های دیگر قرار بگیرد.

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی میزان فروش نمایشگاه چهارم را سه برابر سال گذشته دانست و گفت : امسال 189 میلیون تومان از یارانه کتاب استفاده شد. دیگر اتفاق خوبی که برای نمایشگاه افتاد این بود که نمایشگاه کتاب ایران فارما در تقویم نمایشگاهی کشور ثبت شده و این موضع باعث می شود در گرفتن تسهیلات و بودجه بتوانیم راحت تر عمل کنیم.

دکتر کاظمی ضمن تقدیر از حضور رسانه های سلامت محور هم اظهار داشت: رسانه های سلامت محور هم با توجه به همه مشکلاتی که بود؛ برگزار شد و هر دو نمایشگاه کتاب و رسانه توانستند به خوبی با بخش صنعت ارتباط گرفته و باب گفت و گو را با یکدیگر باز کنند.

دکتر کاظمی همچنین ضمن تقدیر از موسسه رسایش (برگزار کننده نمایشگاه ایران فارما) رونمایی از پوستر این رویداد را در بیش از 11 ماه مانده به نمایشگاه بعدی نشان از یک کار تخصصی و با برنامه دانست.

در ادامه این نشست، تفاهم نامه ای بین سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منعقد شد.

این تفاهم نامه به موضوع چهارمین نمایشگاه کتاب و سومین نمایشگاه رسانه های سلامت محور می پرداخت.

در ادامه نشست دکتر کیانوش جهانپور مدیرکل روابط عمومی و سخنگوی سازمان غذا و دارو هم عنوان داشت: هر اتفاقی که برای صنعت داروسازی افتاده در دوران سختی ها افتاده است و صنعت داروسازی با ثبت تجاربی که کسب کرده، می تواند بحث مدیریت دانش در این 40 سال را به دیگران هم انتقال دهد.

دکتر جهانپور با اشاره به این مطلب که در صنعت داروسازی، تغییر نسلی پیدا شده است،گفت: امیدواریم شاهد این موضوع باشیم که ایران فارما به یک برند دارویی مهم تبدیل و ایران هاب داروسازی منطقه شود.

حاج اقا بنیادی رییس بنیاد فرهنگی مصلای امام خمینی هم ضمن تقدیر از این رویداد بزرگ دارویی گفت: ما این حرکت جمعی و هم افزایی را ارج می نهیم. مصلای امام خمینی به عنوان پیشانی نظام نه فقط می خواهد محلی برای برگزاری نماز باشد بلکه قطب برنامه های فرهنگی ،اجتماعی، تفریحی، اقتصادی و نظامی هم است و از این حرکت بزرگ قدردانی و نهایت همکاری را با برگزار کنندگان خواهد داشت.

رییس بنیاد فرهنگی مصلای امام خمینی در پایان صحبت های خود گفت: امیدواریم جشن پیروزی ما ختم فعالیت های غرب باشد که بر علیه جمهوری اسلامی و ملت ما ایستاده اند.

در پایان این نشست ضمن رونمایی از پوستر ایران فارما 2019 از برگزیدگان مسابقه فارما فریم که در زمان نمایشگاه ایران فارما برگزار شده بود؛ فعالیت دانشجویی نمایشگاه و خبرنگاران تقدیر به عمل آمد .

Read 1769 times Last modified on یکشنبه, 02 دی 1397 09:39

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.